Čtvrteční cvičení školička odpadá!
Ve čtvrtek 5.12. odpadá cvičení "školička"!
Místo něj se těšíme na Mikulášskou v sobotu!
(A dovolujeme si připomenout, že děvčata mají mít červená trička a chlapci modrá.)

Přednáška S ODVAHOU A TOUHOU PO SVOBODĚ
Proč si připomínat statečnost a úctu ke svobodě Jana Zelenky- Hajského, Jarmily Smržové, Františka Pecháčka nebo Josefa Mašína? Z jakého důvodu se sokolové stali trnem v oku fašistické i komunistické diktatury? V jakém ohledu napomohli vzniku samostatné Československé republiky? Za jakých okolností probíhal dramatický slet v létě roku 1948? V přednášce se zaměříme na osudy lidí, kteří odboj proti totalitní moci chápali jako vlasteneckou povinnost. Vykonávali zpravodajskou činnost, ukrývali parašutisty a podíleli se na ozbrojeném povstání vůči okupantům. Za své hrdinství však mnohdy zaplatili nejvyšší cenu.
T. J. Sokol Kunratice vás v sobotu 14.12. v 18:00 srdečně zve na přednášku historika
Mgr. Davida Venclíka, Ph.D.
Sejdeme se v kunratické sokolovně (K Šeberáku 161)
a po přednášce a následné besedě se můžete těšit na adventní
posezení u čaje a svařeného vína.
Všechny důležité informace v letáčku zde!

Zveme vás v sobotu 7.12. na Mikulášskou akademii
TJ SOKOL KUNRATICE vás srdečně zve na MIKULÁŠSKOU AKADEMII,
která proběhne v sobotu 7. prosince 2019 od 15:30 do cca 18:00 hodin v  místní SOKOLOVNĚ (sraz cvičenců je v 15:00 hodin).
Vystoupí dětské oddíly TJ Sokol Kunratice, hosté a přijde Mikuláš, čerti a anděl s nadílkou!
Vstupné je dobrovolné a přezutí s sebou nutné!
Těšíme se na vás!
Celá pozvánka ke stažení zde

Oddíl volejbalu hledá nové spoluhráče
Pro smíšený rekreační volejbal hledáme nové posily. Hrajeme každé úterý od 18.40 do 20.00 hodin v kunratické sokolovně, tak pokud máte chuť si zahrát s prima partou lidiček, neváhejte a přijďte mezi nás. Pro více info volejte na tel. 775795941 (Ivana) nebo pište na mail ikout@volny.cz. Těšíme se na Vás!

Hledáme cvičitele a pomocníky
Přijďte mezi nás. Potřebovali bychom posílit náš cvičitelský sbor sokolské všestrannosti (oddíly rodičů a dětí, předškoláků a mladších žáků) o cvičitele nebo pomahatele. Pokud rádi pracujete s dětmi, přijďte se podívat na kteroukoliv hodinu všestrannosti . Ze začátku se můžete rozhlížet pod vedením našich cvičitelů a v případě , že se Vám bude u nás líbit, zajistíme Vám odborné proškolení. PS: většina dnešních cvičitelů vzešla z rodičů sokolských dětí. Pro cvičitele a pomahatele nabízíme také různé výhody v placení členských příspěvků, oddílových příspěvků jejich dětí, proškolení mají nárok též na finanční odměnu. Těšíme se na Vás.
Výbor